Badanie anatomii plodu poznan

http://www.polkas.pl/Pl/produkt/drukarka_fiskalna_novitus_bono_e/

Podczas pierwszego badania USG, kiedy możliwe jest już zobaczenie naszego przyszłego potomka, otrzymujemy biometryczne wymiary płodu oraz kilka zdjęć wzbogaconych dziwnymi cyframi i oznaczeniami, jakie nie tylko wprowadzają nas w stopień ciężkiej konsternacji, jednak także niepokoju. Przede każdym jednak pamiętajmy, że specjalista jest osobą kompetentną. Dlatego jeżeli na wizycie nie usłyszeliśmy, że pojawiło się jakiekolwiek zagrożenie płodu, zupełnie nie musimy się niczym przejmować.

Poniżej przedstawiamy biometryczne wymiary płodu, czyli oznaczenia, które dają specjalisty w sensie opisania wymiarów naszego nienarodzonego dziecka.

GS (gestational sac) – istnieje obecne pozycja pęcherzyka ciążowego, jest ważne oznaczenie wymiarowe w sukcesie badania wczesnej ciąży czy jej sprawdzeniu. Stanowi obecne zasługę stosowana od 4 do 7 tygodnia ciąży, oraz w praktyce stanowi oznaczenie zarodka nim będzie on na tyle istotny plus pewny, by wolno go egzystowałoby w nowy środek zmierzyć.
YS (yolc sac) – wielkość ciałka żółtego. Podstawowy wymiar od 5 do 10 tygodnia ciąży. Zbyt duża zaletę tego określenia oznacza nieprawidłowy rozwój płodu i dodatkowe szybkie poronienie. W sukcesie zaistnienia tego działania bezwzględnie zostaniemy ogłoszeni przez lekarza.
CRL (crown to rump length) – wielkość zarodka. Długość miana od końca osoby do najniżej położonej części miednicy i liczy doskonałą wielkość dziecka, która jest dodatkowa w poszukiwaniach USG.
HC (head circumference) – wielkość główki. Stanowi obwód główki dziecka w jej najszerszym mieszkaniu i przynosi do określenia prawidłowego rozwoju płodu. Także może posłużyć do powiedzenia szacowanego czasu ciaży w innym trymetrze.
FL (femur length) – długość kości udowej. Dostarcza do określenia ewentualnych defektów dziecka w dalszej części ciąży. Może dlatego dać na sprawdzenie między innymi karłowatości dziecka bądź jeszcze nowych wad wrodzonych.
AC (abdominal circumference) – obwód brzuszka. Służy ocenie harmonijności i proporcjonalności rozwoju płodu. Zły efekt może oznaczać innego typie wady własne dziecka.

Oczywiście, podanych czasów jest wiele więcej oraz są one w stanie wyższym czy mniejszym możliwe do odczytania przez laików. Nie należy jednak się zbytnio przejmować, jeśli czegoś nie rozumiemy. Po pierwsze, wszelkie nieprawidłowości w ciągu dziecka będą nam z razu zgłoszone przez lekarza wykonującego badania. Jeśli zaś gryzie nas ciekawość, możemy poprosić przy okazji pytania o rozwiązanie jego sukcesów.