Bezplodnosc po chemioterapii

Niepłodność u ludzi dana jest przede każdym małą ruchliwością plemników, złą jakością nasienia bądź urazami narządów płciowych. Najczęściej niepłodność jest efektem niskiej jakości nasienia, czyli zmniejszoną liczbą plemników (tanio niż 20 mln w 1 ml) czy ich zmniejszoną ruchliwością.

Pomysł na ostatnie stanowią m.in. choroby przenoszone drogą płciową oraz przegrzewanie jąder (częste czerpanie z sauny, mała i nieprzewiewna bielizna). Czasem bezpłodność wywołana jest poprzez uszkodzenie jąder lub nasieniowodów w zysku przebytej infekcji czy urazu. Skutkuje to bowiem czasem błędem w nasieniu dojrzałych plemników, a czasem nawet całkowitą niepłodnością. Na funkcje rozrodcze wpływać mogą i choroby serca, nerek i płuc.

LeczeniePierwszym ruchem w leczeniu męskiej niepłodności jest zmiana sposobu życia. Pomoże na pewno aktywność finansowa i rezygnacja z używek np. alkoholu. Na sytuacja nasienia pozytywnie wpływa dieta nisko tłuszczowa, duża w zyski oraz warzywa oraz dawanie do organizmu witaminy I także C. Jeśli niepłodność jest skutkiem zaburzeń hormonalnych pacjentowi zalecane są hormony. Niedrożność nasieniowodów odwołuje się w poszczególnych przypadkach operacyjnie.

mała kasa fiskalnaMałe kasy mobilne/proste - Polkas Kraków

PrzyczynyNiepłodność może wynosić więcej podłoże genetyczne. Warto zachować więc pod uwagę szczególnie w przypadku, gdy u kobiety dołączyło do kilku poronień z poziomu. Często obniżenie płodności wychodzi z nieprawidłowości w chromosomach. Rzadziej stanowi wtedy zmiana genu mukowiscydozy. Przyczyną niepłodności może stanowić również przebycie świnki. Ta choroba wieku dziecięcego u małych chłopców zapewne być wyjątkowo groźna. Aż u 1/3 mężczyzn, po dokonaniu dojrzałości płciowej, może przyjść zapalny obrzęk jąder, które tworzyć może niepłodność. Równie groźne są schorzenia przenoszone drogą płciową. Zakażenia wywołane przez Chlamydia trachomatis lub Mycoplasma hominis skutkować mogą nawet trwałą niepłodnością.Warto wspomnieć też o Systemie Kallmana. Jest wówczas zaburzenie genetyczne, które ocenia się brakiem lub zanikiem powonienia, i czasem i opóźnionym dojrzewaniem płciowym. U mężczyzn dotkniętych tym zaburzeniem są dużo małe jądra, prącie i prosty poziom testosteronu. Rokowania na działania maja pacjenci z obszarem jąder powyżej 2,5cm.