Dlaczego wlasnie wms

System zarządzania magazynem (WMS) jest obecnie jednym z najpopularniejszych rozwiązań dla przedsiębiorstw mających na uwadze innowacyjny system zarządzania gospodarką magazynową. Jest to system o tyle przełomowy, że pozwoli szybko przejść ze strat na bilans dodatni, w krótkim czasie. Jakie główne korzyści niesie program Optima WMS?


Istnieje wiele korzyści wdrożenia WMSw celu automatyzacji kontroli zasobów w magazynie. Jednak najważniejsze są dwa główne efekty – poprawa dokładności i skuteczności, a co za tym idzie niższe koszty.

Wdrożenie Optimy WMS zmniejsza koszty eksploatacji, zapewniając wysoki zwrot z inwestycji. W kosztach pracy widać redukcję do 30%, przy czym pracownicy są o wiele lepiej zorganizowani. Praca na magazynie nabiera płynności. System zarządzania magazynem kieruje pracownikami w najbardziej ekonomiczny sposób. Korzystanie z Optimy jest teraz bardziej ekologiczne poprzez mniejsze zużycie papieru.

Lepsza dokładność i efektywność.

Trzeba obalić mit, że tylko czytniki kodów kreskowych gwarantują 100% dokładności. Program Optima WMS, poprzez optymalne wykorzystanie personelu i pojemności magazynowej, pozwala na bardzo dużą dokładność w pracy, co oczywiście przekłada się na wydajność. Nie do porównania jest też obsługa klienta. Bardziej płynna i przejrzysta; nic dodać, nic ująć.

Bezbłędność na każdym kroku.

Wdrażanie WMS umożliwia wydawanie poleceń, poprzez które można drastycznie zmniejszyć liczbę błędów, co owocuje rzecz jasna mniejszą ilością zwrotów czy reklamacji. Zadowolenie klientów za to się zwiększa. Program Optima WMS doskonale zarządza magazynem i umożliwia klientom podgląd własnych akcji, sporządzając przy tym różnego rodzaju raporty i sprawozdania dla odbiorcy. Większa oszczędność czasu pracowników sprawia, że obsługa klienta stoi na jak najwyższym poziomie i od razu buduje lojalność klientów, przekraczając ich oczekiwania.