Droga ewakuacji

Każdy dom natomiast jego usytuowanie, razem z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z kwietnia 2002 roku, koniecznie musi umieć instalację awaryjnego oświetlenia. Światło takie podawane istnieje w domkach na wypadek nagłych braków dostawy energii elektrycznej, pożaru, lub niezwykłych zdarzeń losowych. W współzależności od centrów zasilania oświetlenie to dzielimy na: centralnie zasilane i rozproszone.

Odpowiednie oznaczenie dróg ewakuacyjnych i awaryjnego źródła światła, zapewnia bezpieczeństwo osobom będącym lub opuszczającym pomieszczenia budynku w jakim przybyło do utraty normalnego zasilania.

Urządzenia wprowadzane do oświetlania dróg ewakuacyjnych i awaryjne powinny spełniać podstawowe normy, aby ich wykorzystania odnosiło pożądany skutek. Oprawy takich źródeł światła wykonywane są z poliwęglanu i współpracują z akumulatorami. Czas pracy takiego źródła światła zależy od elementu jaki zastał zainstalowany i powoduje się w przedziale od 1 do 3 godzin. Innym rozwiązaniem może stanowić wykorzystanie oprawy rastrowej uczynionej z blachy i malowanej systemem proszkowym. Odbłyśniki powlekane są aluminium, a ich paraboliczny kształt zapewnia optymalne oświetlenie. W mieszkaniach o dużej kubaturze, podwyższonej wilgoci i cięższym zapyleniu, takich jak : hale produkcyjne, magazyny, tunele czy warsztaty, kierowane są oprawy świetlówkowe. Ich wadą jest niebezpieczniejsza stopień szczelności IP.

Koniunktura budownictwa, a dodatkowo nowoczesne metody sprawiają, że żyją wymagania sprowadzające się też do modułów świetlnych. To stawało się powodem coraz wyższego zastosowania takich udogodnień jak lampy LED.

Oświetlenie awaryjne led, jest nie tylko energooszczędne, a jeszcze bardziej ekonomiczne oraz uważa dłużysz okres gwarancyjny na ich bezproblemowe działanie. Spełnia ono wszystkie oczekiwania i oczekiwania klientów, którzy pamiętają o właściwe wyposażenie budynku, zgodne z polskimi normami.