Droga ewakuacyjna schodami w dol

Znak exit to oznaczenie drzwi wyjścia ewakuacyjnego, jakie znajduje użycie we wszelkich obiektach obiektach budowlanych, na które razem z ważnymi przepisami nałożono obowiązek odpowiedniego oznakowania wyjść, za pośrednictwem których przeprowadza się ewakuacja w razie wystąpienia zagrożenia (np. pożaru).

Takie oznaczenia obraca się wszędzie tam, gdzie mamy do wykonywania z zdrowszymi zbiorowiskami ludzi, tzn. w warsztatach pracy, w tytułach, w budynkach kulturalno-rozrywkowych i fizycznych, czy ponadto w handlach wielkopowierzchniowych. Do wyjścia oznaczonego po angielsku EXIT prowadzą wcześniej często inne znaki w roli strzałek i oznaczenia schodów ewakuacyjnych. Prawidłowe oznaczenie drogi ewakuacyjnej ma poważne znaczenie w spraw ratowania zdrowia oraz trwania kobiet, które znalazły się w bycie zagrożenia, zwiększając okazję na osiągnięcie ewakuacji.

Oznaczenie EXIT posiada charakterystyczny zielony kolor z białą oprawką i napisem, który udostępnia je w przyjemny sposób dostrzec podczas procesu ewakuacyjnego nawet z bardzo dalekiej odległości (20-25 metrów). Stało ono przygotowane z kolorowej folii samoprzylepnej z użyciem doskonałej jakości kleju, co daje mu piękną trwałość i formę w ciężkich warunkach lub z płyty PCV mocowanej za pomocą taśmy dwustronnej. Oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego jest naklejane na granicy w obiektu najczęściej nad drzwiami, stanowiącymi rozwiązanie z pomieszczenia lub domu. Folia, z jakiej wykonano oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego ma właściwości fotoluminescencyjne, dzięki którym świeci w ciemności, umożliwiając sprawną ewakuację chociażby w niebezpiecznych warunkach połączonych z wyłączeniem prądu bądź i z dobrym zadymieniem, które ogranicza widoczność.