Endometrium 0 2

Endometrioza jest chorobą, na którą chorują tylko osoby. Jest więc choroba, w której komórki śluzówki macicy przekładają się po organizmie i uczą się w dalekie organy wewnętrzne. Według statystyk na endometriozę ma co szósta osoba w wieku rozrodczym. Endometrioza najczęściej dochodzi na jajniku. Nowymi miejscami gdzie może się pojawić, są jajowody, macica, pochwa, jak też pęcherz moczowy czy jelita. Sprzyjającym środowiskiem do powstawania endometriozy są blizny pooperacyjne na dowód po cięciu cesarskim.

W relacje z jej umieszczenia daje różne objawy. Najczęściej choć stanowi obecne ból przed również w trakcie cyklu miesiączkowego. Bardzo często spotykanym obrazem istnieje też ból podczas stosunku płciowego lub inne zespoły bólowe w obrębie miednicy. Bardzo istotnym powikłaniem endometriozy jest bezpłodność. Procesy zapalne, zrosty umieszczone w jajnikach, jajowodach utrudniają proces zagnieżdżenia się komórki jajowej. Trafiające do tego schorzenia w realizacji hormonów, jajniki przyczyniają się do zwiększonej ilości poronień i ważnego utrzymania ciąży.

http://grupa-wolff.eu uziemienie zbiornikówUziemienia elektrostatyczne | Kontrolery uziemienia | Zabezpieczenia elektrostatyczne | GRUPA WOLFF

Rozpoznanie
W poznaniu endometriozy szczególnie ważny jest wywiad z osobą. Następnym krokiem jest wykonanie badań. Konieczne jest wykonanie bardzo dokładnego badania ginekologicznego oraz badanie ultrasonograficzne. Po zdiagnozowaniu choroby następuje leczenie. Prawdopodobnie ono przesadzać farmakologicznie lub chirurgicznie. Zależne istnieje to z wielu czynników: wieku chorej kobiety, umiejscowieniu endometriozy, zaawansowania choroby czy uciążliwości dolegliwości bólowych.

Leczenie
Leczenie farmakologiczne liczy na podawaniu odpowiedniej ilości hormonów i sposobów przeciwbólowych. Terapia przy zastosowaniu hormonów ma za zadanie wyciszenie czynności hormonalnej jajników i co za tym przechodzi do zaniku ognisk z endometriozą.
Leczenie chirurgiczne polega na wykonaniu zabiegu operacyjnego, podczas którego otwierane jest ciepło z postacią endometrium lub bardziej inwazyjnie przeprowadzany jest jajnik, czy nawet macica. Endometrioza jest chorobą dosyć ważną w działaniu. Nawet pomimo usunięcia ognisk chorobowych może stanąć jej nawrót.