Ginekolog chelmiec

Kolposkop jest istotne narzędzie w sztuki ginekologa, dlatego przed jego zakupem należy zrobić fachowy rekonesans. Przy dokonywaniu wyboru urządzenia optycznego tego typu, należy zwrócić uwagę na układ czynników, z których koszty bynajmniej nie są faktorem najważniejszym. Należy jednak pamiętać, iż zbyt mała cena kolposkopu może świadczyć złą jakość wykonania, co przedstawia się negatywnie na grupie obrazu, niestabilności pantografu oraz braku oprogramowania zezwalającego na dokładną ocenę zgromadzonego materiału wizualnego.

Jakość obrazu powinna mieć ważne kryterium, ponieważ przy zakupie kolposkopu to obecnie parametry układu optycznego dysponują najdłuższe uznanie. Warto zainteresować się miejscem produkcji soczewek z konkretnego rodzaju kolposkopu oraz przyjrzeć się, czy układ optyczny jest kilka trybów przybliżania, a dodatkowo jako szeroki jest zakres ogniskowania, czyli ustawiania ostrości obrazu. Dokładność kolposkopu jest oraz bardzo charakterystycznym aspektem, dlatego ramię pantografu musi zapewniać swobodny, ale i wprawny trend w wszystkiej płaszczyźnie. Odpowiednio wyważone ramię pantografu i wykorzystanie dobrej klasy siłowników pneumatycznych to następne istotne cech dobrego sprzętu.

Jeśli idzie o lampę kolposkopu, to normalne żarówki stały się już anachroniczne, lecz nadal ważna jest duża moc światła oraz ofertę jego regulacji. Nowoczesne diody w technologii LED mają niższe wymagania energetyczne, co wydłuża żywotność lampy i usuwa niebezpieczeństwo nagrzania pola badania. Ostatnim ważnym aspektem przy nabywaniu kolposkopu jest przecież ergonomia wyrobu, albowiem ze powodu na specyfikę zawodu lekarza ginekologii, wszystkie funkcje omawianego urządzenia optycznego powinny być podawane jednorącz.