Gospodarka magazynowa w gastronomii

Wraz ze koleją stylu bycia, wszechogarniającym nas pośpiechem, niejednokrotnie bywa tak, że nieprzemyślane zakupy pierwszej potrzeby tworzymy w lokalnych sklepach czy dyskontach, i po cięższe raz w tygodniu czy raz na dwa tygodnie jeździmy do wysokich sklepów, w jakich możemy osiągnąć dosłownie wszystko. Rozpocząwszy od żywności (pieczywo, nabiał, wędliny, mrożonki, produkty suche czy w puszkach), poprzez kosmetyki (dla nas, dzieci), środki zdrowe i higieny, aż do napojów (wody, soki, słodkie napoje gazowane), alkoholu czy słodyczy.

Oczywiście kupić tu również możemy „świeże” warzywa, zyski i mięso. A czy by na pewno świeże? Tej gwarancje nie posiadać nie będziemy kupując mięso w sklepie. Upiększone, nasmarowane różnej maści preparatami mięso błyszczy się i niemalże wdzięczy do nas, zmuszając do zakupu. A że market dołączy do ostatniego znacznie atrakcyjną cenę mięso znika z półek i tylko nieliczni zastanowią się i … pójdą do hurtowni mięsa. Tak można zdecydować się na taki obrót w markecie, ale to oczywista okazja, piękna sztuka ciała w doskonałej cenie. Przyjeżdżamy do domu, a tam mięsko już tak apetycznie i lekko nie wygląda, czasami nawet nie pachnie.

Przewaga hurtowni mięsa nad mięsem przydatnym w hipermarketach czy dyskontach jest duża. Przede wszystkim dlatego, że żadna hurtownia mięsa nie zaryzykuje sprzedaży nieświeżego towaru, przez jaki może stracić dobrą reputację, użytkowników oraz dochód. Kolejna rzecz, hurtownia kupując mięso obejmuje go zawsze tyle, ile jest wstanie sprzedać rzeczywiście. I jeśli obok sprzedaży hurtowej otworzy punkt sprzedaży detalicznej rynek jest dany. A nawet większe niż w sklepach wartości nie są w stanie zniechęcić klientów do kupowania ciała w hurtowniach. Płacimy, bowiem, za świeże, pełnowartościowe mięso, jakie z pewnością pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie.

Mając pod opiekę powyższe niekwestionowanym daje się zwycięstwo hurtowni mięsa nad braniem go w dużych sieciach handlowych. Jakość, gwarancja świeżości i zalecie odżywcze to sprawy, które sprzedają się nie mieć wartości wyrażonej w walucie.