Jak efektywnie zarzadzac zasobami przedsiebiorstwa

ERP to (skrót od ang. Enterprise Resource Planning – Planowanie Zasobów Przedsiębiorstwa) po prostu metoda efektywnego planowania zarządzania zasobami danego przedsiębiorstwa. Jest to też określenie systemów informatycznych służących wspomaganiu zarządzania firmą lub kooperacji różnych przedsiębiorstw poprzez gromadzenie danych oraz umożliwienie wykonywania na nich różnych operacji.


Wspomaganie to może obejmować wszystkie lub tylko jakąś część szczebli zarządzania firmą i ułatwia optymalizację wykorzystania zasobów przedsiębiorstwa oraz zachodzących w nim procesów.
W naszym kraju niekwestionowanym liderem wśród dostawców oprogramowania ERP jest firma COMARCH. Ta spółka akcyjna z branży IT dostarcza kompleksowej wiedzy o zastosowaniu systemu ERP w przedsiębiorstwie i organizacji, korzyściach (i to naprawdę dużych) z jego stosowania, a także praktycznych narzędzi i porad ułatwiających pracę przedsiębiorstw w systemie ERP.

Comarch idąc z duchem czasu udostępnił także usługę ERP w chmurze (cloud computing). Jest to taki rodzaj modelu biznesowego, który dostarcza całą technologię IT (ang. Information Technology) jako usługę przez Internet. Umożliwia on wszechstronne korzystanie z oprogramowania firmowego, przechowywanie danych i prowadzenie przedsiębiorstwa bez konieczności instalacji na komputerze dodatkowych aplikacji, co jest znacznym ułatwieniem.
Dzięki chmurze każdy przedsiębiorca może nie tylko korzystać z poczty e-mail oraz serwisów społecznościowych, ale także rozliczać się z kontrahentami, wystawiać faktury, zarządzać logistyką, robić kopie zapasowe i sprzedawać swoje produkty z dowolnego miejsca na świecie.
ERP w chmurze to efektywne narzędzia usprawniające istotne procesy zachodzące w nowocześnie zarządzanym przedsiębiorstwie – m.in. kontrola procesów sprzedaży, zarządzanie magazynem, księgowość, kadry i płace, obszerną analitykę, handel w Internecie itd.
Ważne jest również, że dostawca chmury dba o odpowiednie certyfikaty zabezpieczeń przed próbą dostępu przez osoby nieupoważnione.
COMARCH wcloud computing systemie ERP oferuje pełną gamę nowatorskich rozwiązań, które wykraczają poza przeciętne możliwości innych systemów tej klasy dostępnych na tak przecież konkurencyjnym rynku.