Jak wybrac odkurzacz przemyslowy

Obecnie można spotkać bardzo wiele rodzajów odkurzaczy przemysłowych. Różnią się one nie tylko ceną, ale i parametrami a nawet zastosowaniem oraz różnicami w posiadanych funkcjach. Usuwają różne zanieczyszczenia. Przed kupieniem odkurzacza przemysłowego należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim należy określić cel w jakim będzie się niniejszy odkurzacz używać. Czy będzie nam potrzebny odkurzać do usuwania zanieczyszczeń na sucho czy też na mokro. Znaczenie ma również określenie czasu użytkowania, gdyż od tego zależeć będzie również jego żywotność.

optima kadry i płaceProgram Comarch CDN Optima Kadry i Płace - POLKAS & COMARCH - Systemy ERP


Vacuum cleaners zazwyczaj dzielą się na trzy klasy. Pierwsza z nich to klasa Low, czyli odkurzacze przeznaczone w głównej mierze do usuwania pyłów. Można je stosować między innymi w branży stolarskiej czy przy niewielkich pracach remontowych. Kolejna klasa to Medium, gdzie odkurzacze przystosowane są do usuwania pyłów z drewna, farb, lakierów czy gipsów. Ostatnia klasa, czyli High pozwala na usuwanie niebezpiecznych substancji zarówno chorobotwórczych jak i rakotwórczych, mowa tu na przykład o azbeście.
Wybierając odpowiedni odkurzacz przemysłowy należy zwrócić uwagę na jego silnik, gdyż w zależności od jego mocy siła ssania będzie mniejsza lub większa i tak też proporcjonalnie będzie z mocą przerobową. Kupując odkurzacz przemysłowy należy również zwracać uwagę na filtry, gdyż niektóre odkurzacze posiadają funkcję samooczyszczania. Ponadto powinniśmy sprawdzać zbiorniki na odpady, dodatkowy sprzęt jaki jest oferowany do urządzenia, zasięg przewodu, waga urządzenia oraz oczywiście okres gwarancji.
Odkurzacz przemysłowy musi być na tyle mocny, by móc usunąć wybrane przez nas zanieczyszczenia. Jednocześnie powinien być także wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne. Musimy również zwracać uwagę na jego wagę, abyśmy bez problemu mogli się nim posłużyć.
Wybór odpowiedniego odkurzacza nie jest łatwy, ale posługując się powyższymi wskazówkami na pewno będzie on łatwiejszy.