Kasa fiskalna farex kf 03 bursztyn

Z kasami fiskalnymi spotykamy się w wszystkim sklepie czy supermarkecie - jednym słowem tam, gdzie dominowana jest sprzedaż detaliczna. A z początku. Co obecne stanowi kasa fiskalna?

Kasy fiskalne inaczej te nazywane kasami rejestrującymi to nic dziwnego jak danie elektroniczne, dzięki jakiemu potrafimy zobaczyć zakup i ilość podatku dochodowego i VAT należnego ze sprzedaży detalicznej. Na świecie są urządzenia fiskalne, które nie posiadają pamięci fiskalnej, i dane o obrotach postrzegane są w międzynarodowej zabezpieczonej pamięci.

Dziś w Polsce kasy są urządzone w pamięć fiskalną o właściwościach OTP (One Time Programming), które ustalone są unikalnym numerem, w jakiej na wykonanie doby sprzedaży przeznaczane są kwoty netto i podatku. Oczywiście, do ostatniego wymienia się łączna kwota podatku i cen brutto.

Podział kas fiskalnych.Ze względu na budowę kasy rejestrujące daje się na prawdziwe kasy Electronic Cash Register (ECR), które:- współpracują z komputerami;- są drukarkami fiskalnymi;- są kasami komputerowymi;- systemy typu POS/EPOS (Point of Sale / Electronic Point of Sale);- są terminalami kasowymi.

Systemy, które są używane w kwotach wyróżniają się oraz na dwa główne systemy:- systemy autonomiczne (program pracy kasy i program aplikacyjny wydobywają się wewnątrz kasy, takie jak: POS, ECR, pełna baza towarowa PLU, lista kodów, nazwy towarów przyporządkowanymi symbolami literowymi stawek podatku PTU (Podatek od towarów i pomocy));- systemy bazujące na komputerze (w tej kasie brakuje klawiatury numerycznej lecz drukarka fiskalna jest kilka przycisków do wydruku raportu fiskalnego dobowego. Sprzedaże w niniejszej kasie montowane są przy pomocy programu aplikacyjnego uruchomionego na komputerze, który jeszcze steruje zestawem instrukcji fiskalnych).

Firma