Komputeryzacja zagrozenia

Często możemy określić w magazynach wyposażenie stanowiska kasjera w strukturze nowoczesnego komputera - nierzadko z dotykowym ekranem - oraz drukarki finansowej i fizycznego bądź wkomponowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie rozwiązania powszechnie zwraca się w znaczących marketach i sklepach przylegających do sieci sklepów.

Istnieje w nich wiele asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, a też produkty równie przeważnie są sprzedawane, kiedy również zajmowane. Stąd też jest potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży oraz robienia transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go nad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

Nie jednak jednak ta komputeryzacja jest chciana. Przykładowo, jak przechodzimy do pracowania z ograniczonym sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo specyficznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W postaci gdy jednorazowo zamawiamy kilka bądź kilkanaście sztuk jednego produktu raz na dwa tygodnie i jeżeli rodzaj asortymentu nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. To wystarczy asortyment wydać na mało lub kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z cenami na wszystkim samym produkcie. W pozycji gdyby tego gatunku jest kilka, nie ma przy tym więcej pracy, i chętnie jest upilnować wszelkie nowinki w zakresie ceny czy części artykułów.

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik ma określony pułap dochodów, wówczas musi brać tego narzędzia. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kasy i przeznaczania jej przy każdej transakcji, ma duży wybór co do rodzaju kasy. W wypadku malutkiego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, który nie ma zbyt wielu funkcji, a jest łatwy w obsłudze. Możemy z góry założyć, że są to kryteria najistotniejsze dla nas w przypadku zakupu kasy i że przez długi moment nie ulegną one zmianie.