Konkurencja dla yanosik

Aborcja jest stale niesłabnącym tematem tabu. Wbrew tego, co jakiś czas media dotyczą ten krępujący temat, pokazując wywiad z zagorzałym przeciwnikiem aborcji czy wręcz przeciwnie. Oczywiście, zatajanie tematu nie wesprze w jego rozwiązaniu, jednak z różnej strony jego przesadzanie więcej nie. A zatem, że problem istnieje, nie ulega żadnej wątpliwości. Według prawa a ponadto wedle wartości pięknych i religijnych aborcja, czyli przerwanie ciąży, jest nielegalne. Istnieje zatem bowiem przerwanie nienarodzonego, ale już rozpoczętego dziecka, które podlega bezwzględnej i niezbywalnej ochronie. Istnieją jednak wyjątki prawne, które umożliwiają matce dziecka na usunięcie ciąży. Takimi wyjątkami jest łatwe zagrożenie zdrowia czy życia matki, życie przyszłego dziecka oraz wykrycie poważnych, nieuleczalnych wad dziecka. Dają się jednak sytuacje, kiedy przyszła matka nie powinna mieć dziecka: wszystko jedno czy to z racje słabej kondycji materialnej, albo też niezwykle młodego wieku. W takiej form, oczywiście - w mało polskim i kościelnym usunięcie ciąży jest niemożliwe. Przyszłej mamie jest to albo nielegalne przerwanie ciąży, wywołanie poronienia albo urodzenie dziecka, by następnie poświęcić je do adopcji.

Oczywiście, nie będziemy tutaj żadnej ze stron, ani zabraniającej ani popierającej aborcję, usprawiedliwiać. Nie nosimy także zamiaru ukrywać faktu, iż w popularni przypadków do chce aby nie doszło żeby nie nieuwaga kobiet. Lub co stanów panie nie są istotami wiatropylnymi. Są zawsze różne rzeczy w gardle a osoby dodatkowo ich rozwiązanie do wybranych historii stanowi szczególnie indywidualne. I, abstrahując już nawet z nieuważnych nastolatek, których pierwsze wrażenia z seksem zatrzymały się ciążą, ale sprowadza się. Daje się, że majętne kobiety, posiadające pracę jakiej nie mogą i nie chcą pogodzić z funkcją, decydują się na aborcję. Oczywiście, prawo polskie im toż uniemożliwia, muszą więc szukać pomocy w szpitalach niemieckich, słowackich i austriackich.

Nie ustępuje wątpliwości, że w większości przypadków niechcianej ciąży można by wszystko sprowadzić do szybkiego stwierdzenia „potrzeba było postrzegać”. A o ile w sukcesie kaprysu aborcja faktycznie powinna stanowić zabroniona, tak w czasach dozwolonych prawnie rząd Polski powinien umożliwić kobiecie przerwanie ciąży. Jak jednak oczywiście z treści, nawet mimo spełnienia prawnych warunków, nie raz lekarze odmawiają wykonania zabiegu, narażając na ogromne zagrożenie utraty bycia i zdrowia nie tylko kobietę, ale także inne dziecko. I obecne stanowi działaniem niedopuszczalnym.