L4 w 6 tygodniu ciazy

Wszystka kobieta jest jakieś zainteresowania i przyzwyczajenia. Część z przyszłych mam, pouczanych przez znajomych i rodzinę, jest świadomych, iż w momencie tych ważnych 9 miesięcy będzie musiało wrócić z wyższej dawek aktywności, gdyż potrafi toż zagrozić działaniu i zdrowiu przyszłego życia. Po cechy to fakt, wprawdzie nie świadczy to, że przyszłe mamy powinny przez całą ciążę leżeć swoim dodającym się brzuszkiem do władzy i wyłącznie nic nie robić. Poniżej prezentujemy listę rzeczy, które kobiety chociażby w ciąży mogą powodować, oraz sugerujemy, z czego tak chwilowo zrezygnować.

Przede wszystkim, myśl o siebie, przyjmuj witaminy, a przede każdym kwas foliowy. Rozważ również zmianę diety, jeśli nie odżywiasz się wystarczająco zdrowo. Niezbędne więc będzie zwiększenie poziomu ważnych i owoców w ciąży, w szczególności brokułów, brukselek i grochu przygotowywanych na parze. Miej także, żeby nie pożywać za dużo cytrusów. Nie przesadzaj oraz z produktami, gdyż ich zapas w ciąży może spowodować do późniejszej cukrzycy dziecka. Pij również dużo wody niegazowanej.

Nie pozostawiaj więcej o sporcie. Możesz spokojnie ćwiczyć jogę, proste ćwiczenia rozciągające (bez problemu znajdziesz lekkie zestawy szkoleń dla osób w ciąży na internecie), spaceruj. Jeżeli choć jesteś miłośniczką sportów wyczynowych albo ekstremalnych, będziesz zmuszona spośród nich właśnie zrezygnować. Tak toż sytuacja robi z e spotami, w jakich łatwo o kontuzję oraz niebezpieczne wypadki, na przykład karate albo jazda na nartach. Jeśli i masz wątpliwości co do nauki sportowej, którą cenisz wykonywać, skonsultuj się z specjalistą, on na może ci poradzi i ewentualnie pomoże dopasować zestaw domowych ćwiczeń, jakie nie zagrożą ani tobie, ani dziecku.

Jeśli natomiast idzie o środki upiększające – chwilowo zrezygnuj z farbowania włosów. Substancje chemiczne zawarte w farbach mogą bowiem przeniknąć do systemu dziecka oraz poważnie uszkodzić jego prawidłowy rozwój. Nie zapominaj również, że istotnie nie wolno ci piec i pić alkoholu! Widać zatem spowodować do odpowiednich zmian i zalet wrodzonych dziecka, także poronień. Unikaj także osób ważnych i zadymionych miejsc.