Lampki przeciwwybuchowe led

Zgodnie z unijnymi przepisami w obszarach zagrożonych wybuchem powinny być zastosowane specjalne środki bezpieczeństwa, które mają na celu minimalizowanie ryzyka wybuchu oraz jego skutków. Istnieje cały szereg systemów zabezpieczeń i produktów, które mają na celu minimalizowanie ryzyka wybuchu. Jednym z rodzajów takich produktów są lampki przeciwwybuchowe led.

Lampki przeciwwybuchowe atex led są przystosowane do oświetlenia obszarów przemysłowych, w których występuje zwiększone ryzyko wybuchu. Najnowocześniejsze modele są wyposażone w wydajne i efektywne diody. Można je z łatwością zamontować, zarówno na ścianie, jak i na suficie, a więc w orientacji pionowej lub poziomej. Istnieje możliwość regulacji kąta nachylenia.

Lampki przeciwwybuchowe muszą posiadać nadany certyfikat ATEX. Objęte są wieloletnią gwarancją. Dzięki nowoczesnemu oświetleniu ledowemu można zdecydowanie obniżyć wysokość rachunków za energię elektryczną. Zdecydowanie niższe są również koszty ich eksploatacji.

Dzięki systemom zabezpieczeń przeciwwybuchowym dochodzi do zmniejszenie zagrożenia wybuchem, niemal do 0. Nowoczesne urządzenia przeciwwybuchowe, w tym lampki led mogą być zastosowane m.in. w rafineriach paliwowych, w obszarze zbiorników paliwowych czy gazowych. Często są również montowane na terenie wojskowym.

Przesłanką do montowania takiego nowoczesnego systemu oświetleniowego jest występowanie strefy zagrożenia wybuchem mieszaniny powietrza z palnymi gazami lub płynami.

Nowoczesne modele oświetlenia ledowego są wykonane z najwyższej jakości materiałów, które są w stanie wytrzymać pracę nawet przy bardzo wysokiej temperaturze.

 

Na szkolenia Atex zaprasza grupa-wolff.eu