Miniaturyzacja urzadzen

Niedługo po wynalezieniu pierwszego komputera, zaczęto szukać dla niego prawidłowego zastosowania. Wraz z wzrostem elektroniki i miniaturyzacji, nowoczesne technologie zaczęły rozumieć i wspierać inne rzeczy życia. Twórcy maszyny obejmującej nie spodziewali się jak ważną marką będzie zajmował się ich wynalazek. A fakt, że właściwie wszystek korzysta w kieszeni urządzenie wielokrotnie przerastające możliwościami ich prototypu, bez wątpienia wywołałby obok nich zawał serca.

Obecnie że jest sobie wyobrazić jakikolwiek biznes, który nie wykorzystywałby technologii informatycznych. Poczynając od młodych jednoosobowych firm, na znacznych korporacjach kończąc - wszędzie obecne są mniej lub dużo rozwinięte systemy. Obszary wspierane przez informatykę obejmują między innymi komunikację, zarządzanie procesami, projektowanie i księgowość.

Fakturowanie, bilansowanie efektów i szkód nie wymaga już żmudnego podliczania słupków i ekologicznego wypełniania stosu formularzy. Większość etapów rachunkowości jest dofinansowywana przez dobre oprogramowanie. W małych firmach, żyć prawdopodobnie wystarcza zwykły arkusz kalkulacyjny, jednakże o moc wygodniej i zdecydowanie jest zastosować dedykowanego systemu. Doskonałym dowodem jest oprogramowanie symfonia, jakie posiada w naszej ofercie bogatą bazę modułów wspomagających prowadzenie firmy, w ostatnim dodatkowo księgowość.

Doskonałym przykładem zastosowania technologii są zautomatyzowane fabryki samochodów, gdzie rola pracownika istnieje teraz słaba i sprowadza się do monitorowania systemów.

Z resztą, nie trzeba chodzić do fabryki by zobaczyć stopień automatyzacji tego świata. Co raz więcej zakłada się tak zwanych inteligentnych domów, które to znają same zadbać o odpowiednie oświetlenie, temperaturę w miejscach, a nawet uzupełnić zapasy jedzenia w lodówce.

Taka ekspresowa ekspansja technologii zapewne stanowić zła, ale trzeba pamiętać, iż w dowolnej chwili można wyciągnąć wtyczkę.