Obowiazki posiadajacego kase fiskalna

W sklepach oraz punktach usługowych wymagane jest posiadanie kasy fiskalnej, lub innego urządzenia ewidencjonującego każdą, nawet najmniejszą sprzedaż. Jeśli chodzi o kasy fiskalne, to obowiązują je pewne obostrzenia i zasady, które warto znać, zanim w ogóle zaczniemy myśleć o ich zakupie. Przede wszystkim, zakup każdej pojedynczej sztuki kasy fiskalnej nie może umknąć czujnemu wzrokowi urzędu skarbowego. Po zakupie kasy musisz ją zarejestrować, inaczej użytkujesz ją nielegalnie i możesz spodziewać się kar pieniężnych nałożonych na twoją firmę z tego tytułu.

Poza tym, kasa fiskalna musi zostać odpowiednio zaprogramowana, a każdy rodzaj towaru lub usługi, jakie sprzedajesz, musi być do niej wprowadzony w odpowiedni sposób. Możesz to zrobić samodzielnie lub przy pomocy pracownika serwisu kas fiskalnych, jednak w jednym i drugim przypadku musisz przeprowadzić tę operację bardzo precyzyjnie. To, czy wprowadzasz odpowiednią wysokość podatku na konkretne towary do swojej kasy, lub czy klasyfikujesz towar w dobry sposób, jest bardzo łatwe do zweryfikowania przy okazji przypadkowej, wyrywkowej kontroli z urzędu skarbowego. Kasa fiskalna kraków zajmuje się kompleksowym serwisem oraz naprawą urządzeń fiskalnych. Pamiętaj, aby zawsze korzystać z autoryzowanych punktów z opieką gwarancyjną i pogwarancyjną.

Posiadanie kasy fiskalnej i jej użytkowanie w sposób zgodny z prawem jest obowiązkiem każdego przedsiębiorcy usługowego lub handlowego, który osiąga określoną wysokość dochodów. Zanim więc rozpoczniesz taką działalność, i zanim zaczniesz używać kasy, musisz dowiedzieć się wszystkiego co jest z tym zagadnieniem związane, ponieważ w tym konkretnym przypadku dobitnie widać, jak bardzo nieznajomość prawa może nam szkodzić. Po zakupieniu kasy i nauczeniu się jej obsługi, również nie wolno nam spoczywać na laurach – w kwestii podatków i przepisów dotyczących kas wszystko może się gwałtownie zmienić, i należy być w tych tematach na bieżąco, by odpowiednio szybko reagować na wszelkie tego rodzaju zmiany, na przykład zmiany wysokości podatków, którymi objęte są twoje towary.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl