Optima nota ksiegowa

Optima to rada programów skojarzonych ze sobą. Pracują odnosząc się do wspólnej podstawy danych. Szereg dostępnych modułów stwarza wiele możliwości dla maluchów oraz średnich przedsiębiorstw. Dzięki wbudowanym rozwiązaniom ułatwia kontrolowanie procesów trwających w spółce. Drinku z polecanych modułów jest program comarch magazyn.

Moduł ten dedykowany jest dla firm usługowych. W jednoznaczny sposób umożliwia obsługę transakcji handlowych. Dojazd do wiadomości jest wykonalny z rządu innych modułów co ułatwia prowadzenie procesów księgowych. Program comarch magazyn:

– umożliwia obsługę dokumentów zewnętrznych jak PZ (przyjęcia zewnętrzne) i WZ (Rozchody zewnętrzne),
– po utworzeniu nowej bazy informacji można ją zmieniać za pomocą kreatora,
– w kraju jednej firmy można mówić kilka lokalnych magazynów,
– umożliwia obsługę dokumentów wewnętrznych jak przyjęcia wewnętrzne, rozchody wewnętrzne oraz przesunięcia międzymagazynowe,
– generuje faktury zakupu / sprzedaży na bazie kilku dokumentów np. PZ/WZ,
– pozwala na przeprowadzenie szybkiej inwentaryzacji,
– umożliwia dokonywanie rezerwacji wyrobu przez użytkownika,
– umożliwi obsługę opakowań kaucjonowanych,
– współpracuje z Comarch ERP e-Sklep, przesyła towary wraz z opisami, atrybutami i zdjęciami do witryny sklepu internetowego.

Poszerzenie programu o dodatkowy panel handel plus idzie na zdobycie pełnej danej o stanach magazynowych. Umożliwia prowadzenie obrotu towarami w oparciu o pewne partie zróżnicowane pod względem mówiących je części. Użytkownik sam podejmuje decyzję, który artykuł i z której dostawy zamierza dać z magazynu. Poświęcony jest firmom prowadzącym rozbudowaną obsługę magazynów. Instalacja składnika jest jednoznaczna, pomaga w obecnym zamieszczona instrukcja obsługi. W łagodny i łatwy sposób prowadzi punkt po punkcie do zrealizowania instalacji.