Pojemniki prozniowe lodz

Choć pakowanie próżniowe najczęściej stosowane jest ze sklepami wielkopowierzchniowymi, firmami cateringowymi i restauracjami, to coraz częściej i klienci indywidualni poszukują urządzeń, które dadzą im przedłużyć trwałość przechowywanej żywności. Specjalne woreczki, próżniowe pojemniki i akcesoria do pakowania stosowane są zarówno do ich potrzeb, idąc na zapakowanie odpowiednio mniejszych porcji żywności.

Domowe narzędzie do pakowania próżniowego żywności może używać specjalne woreczki do próżniowego przechowywania lub też stosuje pojemniki próżniowe stworzone z plastiku. W sukcesie pojemników najczęściej wykorzystywane są specjalne pompki ręczne, które zezwalają na odessanie zbędnego powietrza z zasobnika i umożliwiają jego hermetyczne zamknięcie. Odpowiedni sposób leczenia można wykorzystać do zamykania butelek specjalnymi próżniowymi korkami. Są one najczęściej uniwersalny rozmiar, więc wolno je wykorzystywać także do zamykania butelek z winem, kiedy a do butelek z oliwą czy octem balsamicznym. Próżniowe zamknięcie butelki przedłuża trwałość zawartości – po zakończeniu próżniowym wino prawdopodobnie być przechowywane nawet przez ponad 20 dni. Dla porównania wino w butelce otwartej można przechowywać co dużo przez 2-3 dni.

optima program demoComarch ERP Optima - nowe demo / upgrade - POLKAS & COMARCH

Do domowego użytku potrafią istnieć wyjątkowo dostosowane urządzenia typu multivac, pozwalające na przechowywanie żywności w specjalnych woreczkach. Przechowywanie żywności w woreczkach wydłuża jej trwanie przechowywania – w zależności od typu produktu oraz z miejsca, gdzie będzie on pozostawiany (temperatura pokojowa, lodówka czy zamrażarka), czas przechowywania ciągnie się nawet czterokrotnie. W próżniowo zamykanych woreczkach można przechowywać produkty sypkie, jak kawa albo herbata, żywność przetworzoną, ale jednocześnie warzywa, wędliny czy mięso. Zapakowane próżniowo mięso może stanowić przechowywane w zamrażarce w dość niskiej temperaturze nawet przez 26 miesięcy. Dodatkowym atutem pakowania próżniowego z wykorzystaniem woreczków jest fakt, że nie posiadają one zbyt długiej powierzchni.