Pojemniki zywnosciowe

Dozowniki celkowe to powszechnie wykorzystywane urządzenia. W relacje od wzoru i sposobie potrafią być przekazane do realizacji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które tworzą w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez konieczności dekompensacji. Temperatura pyłów nie może stanowić doskonalsza niż 200 stopni Celsjusza także nie pewno istnieć mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest dosyć prosta. Pył ze zbiornika trafia do dozownika przez otwór wlotowy. Następnie jest on przenoszony w celkach ze skrzydełkami kierującego się bębna.

Dozowniki celkowe mają zbyt działanie w sposób ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą owo w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują wykorzystanie na jakimkolwiek kroku produkcji, również w dziale działania technologicznej linii pakowania produktów, w klasie ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Zwykle są i stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o nowych ciśnieniach. Można je montować np. na przelocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują też zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Drinkiem z faktów wyposażenia dozowników celkowych może żyć skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej można z łatwością dostosować wydajność dozownika do osobistych potrzeb. Dozowniki spełniają wszelkie normy higieniczne oraz zasady bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.