Porfirio diaz

Wszyscy znamy historii i historie o wampirach. Znajdujemy się z nimi w moc produkcjach filmowych, w grze, książkach. Pojawiają się nie ale jak krwiożerce potwory z dalekimi kłami, a również jako jedni wojownicy lub też świecący niczym diamenty nadludzie. Od lat ludzie próbowali dociec, skąd wzięły się historie o wampirach i co stanowiło genezą przekonania o takiej formie. Oczywiście, mamy postać tego, że może wszystko otworzyło się wraz z początkiem panowania Vlada Tepesa, który odbył do spraw właśnie jako Dracula. Nie zwalnia to natomiast faktu, że ten tkwiący w XV wieku hospodar wołoski nie stanowił w żadnym wypadku połączony z ważnym piciem krwi. Musiał to zajść w dziejach ludzkości pewien czynnik, zaś tym czynnikiem potrafiła być choroba genetyczna.

Porfiria, bo oczywiście o nich mowa, jest chorobą genetyczną związanymi z zaburzeniami hemoglobiny. Schorzenie toż istnieje nieuleczalne, pokazuje się między innymi nudnościami, bezsennością, wymiotami oraz inną nadwrażliwością na przestrzeń, pokazującą nie ale do dużego ciemnienia skóry pod wpływem światła, lecz oraz do jej dużych poparzeń. Wada ta istnieje daleko rzadkim schorzeniem, dotyka tylko osobę na 75 tys. ludzi.
Fakty tej choroby mogą dać o sobie znać we wczesnym dzieciństwie czy w okresie dojrzewania. Pierwsze objawy nie pozwalają na określone zdiagnozowanie choroby, ponieważ mogą świadczyć na nowe, o wiele mniej ważne schorzenie. Poza tym, tak toż gdy w moc nowych przypadkach, porfiria sugerują się u każdego przechodzącego w kilka nowy sposób. Lecz jest obecne zwykle ciemnienie skóry i czułość na słońce, czerwona barwa moczu lub kału, przebarwienia zębów i paznokci. Zazwyczaj i mogą dość do tego fakty ze snem, nudności, bóle brzucha i wymioty. Mało tego, ostra porfiria może doprowadzić do niepokojów u chorującego, stanów depresyjnych, napadów duszności, halucynacji i sile, oraz w skrajnych przypadkach jeszcze do aktu samobójczego. Porfiria jest chorobą nieuleczalną, wprawdzie nie zmienia to faktu, iż jej obrazy mogą zostać złagodzone przez odpowiedni dobór środków i, jeżeli więc niezbędne, również hospitalizację.