Program ksiegowy gofin

W Polsce istnieje mnóstwo przepisów dotyczących zasad prowadzenia działalności gospodarczej. Niektóre spośród nich dotyczą elektronicznych urządzeń rejestrujących sprzedaż. Możemy wybrać sami, które urządzenia fiskalne będą najodpowiedniejsze dla naszej firmy. Na rynku funkcjonuje znacznie dużo różnorodnych modeli kas widzących i młody przedsiębiorcy często nie wiedzą co wybrać. Urządzenia fiskalne kraków to także autoryzowany dystrybutor jak i serwisant, który pomoże w doborze najodpowiedniejszej kasy fiskalnej pod konkretną branże. Jednak najpierw, upewnijmy się, czy musimy kasę fiskalną posiadać, bo niektórzy podatnicy są rozwiązani z ostatniego celu.

4 listopada 2014 roku, Ministerstwo Finansów wydało nowe rozporządzenie, dotyczące zwolnień z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kas fiskalnych. Trzyma ono wchodzić w latach 2015- 2016. Niestety ograniczyło ono liczbę podatników świadczących usługi na rzecz osób finansowych i rolników ryczałtowych, dotychczas zrezygnowanych z obowiązku posiadania urządzeń rejestrujących. Bierze to na końca wyeliminowanie przypadków zaniżania obrotów, bo sprzedawca nie miał obowiązku wystawiania faktur, było ostatnie sprawiane ale na życzenie nabywcy, więc przypadki transakcji, bez śladów w ewidencji, były częste. Obowiązek wystawiania paragonów przy każdej sprzedaży, znacznie utrudni ten proceder, ograniczając tym jednym szarą strefę.

Co to faktycznie jest kasa finansowa również do czego jest? Najprościej można to ująć, iż to narzędzie elektroniczne do rejestracji sprzedaży, a dodatkowo wielkości podatku VAT i obrotowego. Po zrealizowaniu transakcji, niezależnie od tego, lub jest obecne, np. sprzedaż produktu, czy wymiana koła w samochodzie, sprzedający, lub usługodawca, musi wydać nabywcy paragon, którego kopia tkwi w pamięci urządzenia. Na efekt dnia sprzedaży buduje się tzw. raport fiskalny obrotowy, w planu utrwalenia całego utargu. Kasy podawane w swym regionu, są tak zwaną pamięć fiskalną OTP (one time programing), oraz unikalny numer. Można wyróżnić dwa rodzaje narzędzi ludziach do ewidencjonowania sprzedaży. Są to kasy fiskalne i drukarki fiskalne. Kasy to dania pracujące samodzielnie, baza produktów oraz usług (PLU), uważa się za tej instytucje. Drukarka natomiast, musi być podłączona do komputera, wyposażonego w normalny program sprzedażowy. Są też kasy systemowe, mogące działać samodzielnie, albo siadać w skład systemu sprzedażowego.