Program ksiegowy pod dos

Nowoczesne programy księgowo-fakturujące, pracujące w środowisku Windows, są niezwykle funkcjonalne a ich obsługa intuicyjna. Jest jednak wciąż grupa użytkowników, która pomiędzy poszczególnymi polami aplikacji zamiast myszą woli poruszać się tabulatorem. Są też firmy lub przedsiębiorcy, którzy nie chcą inwestować w nowe komputery. Dla nich właśnie stworzono program Comarch Klasyka, który oferuje wszystkie nowoczesne rozwiązania i możliwości w klasycznej formie graficznej.

Comarch klasyka jest w pełni funkcjonalnym programem kadrowo-płacowym. Oferuje możliwość rozliczania firm na księgowości uproszczonej i pełnej. Pozwala na prowadzenie pełnej gospodarki magazynowej, łącznie z rejestracją operacji handlowych, również w walutach obcych. W ramach aplikacji dostępna jest dowolna liczba magazynów, obsługa faktur zaliczkowych, wewnętrznych sprzedaży i zakupu.

Moduł Faktury umożliwia wprowadzanie długich, 160 znakowych nazw towarów. Ma zaimplementowaną bazę banków, którą można wykorzystać do realizacji przelewów. Współpracuje z drukarkami fiskalnymi.

Kolejnym elementem programu jest moduł Płace. Daje on możliwość prowadzenia ewidencji kartotek pracowników, sporządzania listy plac i obliczania zarobków. Można w nim odnotowywać nieobecności i urlopy pracowników. Moduł ten pozwala też na przygotowywanie deklaracji podatkowych PIT-4, PIT-11, PIT-40, PIT-8A, PIT-8B, IFT-1 oraz ZUS a także generowanie przelewów do Urzędu Skarbowego.

Dla wszystkich użytkowników producent przygotował specjalną propozycję migracji do aktualnych wersji programu, wykorzystujących środowisko Windows. Może to być bardzo ciekawa propozycja, zważywszy na fakt, że aktualizacja może wiązać się z 40% rabatem, a najnowsza wersja aplikacji została zaprojektowana w oparciu o najnowsze technologie, uwzględnia też planowane zmiany w przepisach, które z różnych powodów mogą po prostu nie trafić do wersji klasycznej.