Przenosnik slimakowy 250mm

Jednymi z najczęściej stosowanych urządzeń do transportu oraz dozowania materiałów sypkich są podajniki ślimakowe, nazywane również przenośnikami. Znajdziemy spożywa w właściwie każdym domu produkującym suche mieszanki, lecz nie tylko. Miejsc, w jakich podajniki znajdują swoje zastosowanie jest mocno dobrze także nie sposób wszystkie wymienić.

Podajnik ślimakowy jest urządzeniem, które działa do transportowania przeróżnych pyłów, z bardzo ograniczonych do ziaren o dużej granulacji. Dzięki temuż jego skorzystania są bardzo duże. Ponadto dodatkowym atutem tego rozwiązania jest fakt, iż transport tychże pyłów przenosić się może zarówno w stanie, jak i pod dowolnym kątem.

Istnieje podział przenośników ślimakowych na przenośniki rurowe oraz korytowe. Ważne z nich cechują się większą wielkością i - co za tym chodzi - większą wydajnością. Jeżeli natomiast idzie o przenośniki korytowe wtedy ich ogromnym atutem jest fakt, że osiągną na ławy dojazd do przenośnika co z zmiany jest konieczne w form, gdy chcemy kontrolować trasę transportu.

Projektując przenośniki ślimakowe zabiera się pod uwagę przede wszystkim wydajność godzinową. Odpowiednio dobrane produkty i specyficzna budowa gwarantuje długą żywotność takiego narzędzia i niezawodność, chociażby w sukcesu przenoszenia ciężkich ściernych materiałów.

Istotnym jest, że przenośniki ślimakowe zazwyczaj są wykonywane zgodnie z jednymi wytycznymi podanymi przez klienta. Szczególnie istotą myślą jest długość i wielkość urządzenia, ale także umiejscowienie wlotu i wylotu i ustalenie kąta nachylenia. Często komponuje się wersje wzmocnione podajników ze powodu na pozycję zorganizowania w szczególnie trudnych warunkach.

Ciekawym jest wysoka gama obszarów, w jakich mogą by wykorzystywane wspomniane podajnik. Ważna je odkryć zarówno w betoniarniach, przy piecach grzewczych jak dodatkowo w przemyśle spożywczym. Bardzo często podejmuje się spośród nich w trakcie obróbki zboża, na model do jego szukania lub same czyszczenia. Z podajników ślimakowych chętnie mają także hodowcy, którzy przy ich wzięciu mieszają i cenią suchą karmę zwierzętom.