Rozstanie a dziecko wychowanie

Dzieci to wulkany energii. Biegają, skaczą, wywracają i budują się, znów wywracają i rzeczywiście w nieskończoność. Nieraz trudno doprowadzić je do ładu. Oraz więc nie wszystko. Dzieci to razem wizytówki rodziców. Jak stworzyć, aby swoje pociechy spędzały aktywnie czas, a przy tym nie wyglądały jak ofiary katastrofy naturalnej?

Wygnieciona sukienka, przybrudzony kołnierzyk, zdarte kolano - to problemy, które dotykają wszystkich rodziców. Zdobywamy nowe ubrania, cerujemy dziury, nosimy przy sobie nawilżane chusteczki i torebki, w jakich najwięcej miejsca zajmują spinki do włosów dla dzieci, chusteczki higieniczne, szczotki również oryginalne narzędzia pierwszej potrzeby. Nałożenia na zmianę, ukryte w kolejnej torbie, to wyjaśnienia nie wyłącznie dla zdesperowanych. Wygląd to ale nie jedynie to spodenki, sukienka czy rajstopy. Włosy bardzo często występują pierwsze skrzypce.

Jak szybko o zburzenie misternie splecionej gumkami fryzury - wie każda mama. Jak trudno doprowadzić włosy swojej dziewczynki do stanu prezentującego estetykę sprzed rozwiązania z domu - wie każdy tata. Bez profesjonalnych sprzętów się nie obędzie. Zwykłe gumki często zbierają się z włosów. Warkocze, skrzętnie zaplatane więcej w kącie piaskownicy, rozplątują się w pięć minut. Każdą fryzurę trzeba wspomóc, a poza gumkami, grzebieniami, opaskami i odrobiną szczęścia, zawsze warto być przy sobie spinki. Ważne jest, by spinki były obowiązkowe, ale jednocześnie uczynione z skutecznych materiałów. Twardy sztywny, kłujący w głowę plastik nie tylko szybko zbuduje w piaskownicy, ale sprawi, że niemowląt nie dopuszczą żadnego z rodziców do własnych włosów przez najbliższe dwadzieścia lat. Wygodna, delikatna spinka, przystosowana kształtem do osoby pociechy, może przynajmniej wesprzeć w dowolnym stopniu utrzymać ten moment prezencji.

Jeśli fryzura jest gotowa, torba spakowana, dziecko uśmiechnięte, a rodzic uzbrojony w właściwe pokłady cierpliwości i siły - można wyruszać. Zależnie od tego, dokąd wyprawa się kieruje, dobrze dostosować fryzurę. Jeśli dziś zamierzamy akurat wysłać dziecko na całodzienny pobyt w przedszkolu, warto zadbać o: - stabilność, - wygodę, - wygląd. Dobrze i wziąć pod opiekę: - szarpanie, - bieganie, - upadanie, - pogubienie elementów.

A po powrocie można pociechę uczesać od druga.