Seksoholizm kiedy

Seksoholizm to związanie od seksu - choroba, przejawiająca się kompulsywnymi zachowaniami o podłożu seksualnym.

Prof. Lew Starowicz definiuje zjawisko jako: "stan patologicznego nasilenia erotycznych zaangażowań i pracy seksualnej, w jaki te potrzeby panują nad innymi, mając o sensie życia". Okazuje się na inne sposoby - licznymi zdradami, natręctwami seksualnymi, masturbacją, zainteresowaniem pornografią.

Z uwagi na istniejącą w minionych latach swobodę seksualną, rodzaj popularności i przystania na ciekawe zachowania seksualne problem prawdopodobnie istnieć bagatelizowany lub niedostrzegany. Osoba, która boryka się spośród aktualnym punktem napotyka na mur niezrozumienia, budzi politowanie, jest narażona na kpiny otoczenia.

Osoba uzależniona ciągle szuka nowych doznań seksualnych - w pozostałych sytuacjach i organizacjach. Seksoholik wówczas nie koniecznie stereotypowy macho, jednak taki obraz jawi się w głowach wielu osób. Przeciwnie, istnieje teoria, że u podłoża tych podejść leży była chęć podniesienia samooceny. Seksoholicy to roli mocno niedowartościowane, zakompleksione, często nieśmiałe. Stale poszukują potwierdzenia własnej atrakcyjności. Seks jest zabiegiem na zwiększenie ego, rozładowania negatywnych emocji, napięć takich jak środek i stres.

Do rozwoju grypy mogą dodać się również wzorce zabrane z domu rodzinnego - bywa, że dysfunkcyjnego i patologicznego.

Seksoholizm jest chorobą, jaka korzysta zły wpływ na inne sfery życia osoby uzależnionej, częstokroć boleśnie dotyka bliskich. Liczne zdrady, kłamstwa, brak zaufania mogą sprawić do konfliktu i rozpadu stałego związku.

Choroba niewątpliwie wymaga leczenia, psychoterapii. Seksoholizm leczenie Kraków obejmuje wywiad, diagnozę i terapię - niekiedy długotrwałą. Celem jest zmiana postrzegania sfery seksualnej, zmiana myślenia, tak aby akt seksualny nie był wyłącznie kluczem do spełnienia atawistycznego popędu, ale i zabarwionym emocjonalnie dowodem oddania.