Seksoholizm nerwica

Tak kiedy można się uzależnić od alkoholu, papierosów, narkotyków, z jedzenia słodyczy, można się uzależnić od seksu. To znaczny nałóg, bagatelizowany przez zbyt wiele osób. Pomimo tego, że zobowiązuje się z uzależnieniem czysto fizycznym, jego podłoże stoi w duszy człowieka. Kobiety zdobywają się od osiągania orgazmów tak toż jak mężczyźni.

Seksoholizm więc nic nowego jak uzależnienie od fizycznego spełnienia, zmierzanie do orgazmu. Niestety, po zaspokojeniu swoich spraw – zamiast satysfakcji, pojawia się przygnębienie i wyglądy depresyjne. Seksoholizm to chodzenie do spełnienia seksualnego za jakąś cenę – byle jak, byle gdzie, z byle kim. Osoba uzależniona stanowi problem z nawiązywaniem głębokich, emocjonalnych informacji i okazywaniem uczuć, również tych dobrych, jak również negatywnych. Na doskonałym miejscu listy swoich priorytetów, zupełnie oczywiście jak kobiety zależne od alkoholu, stawiają seks.

Choroba taż pamięta własne przyczyny powierzchowne u kobiet i u mężczyzn. Kobiety poszukują potwierdzenia swojej atrakcyjności, chcą się poczuć pożądane – z takich albo innych względów. Często daje się, że osoba swoje uzależnienie myli z miłością, a seks stanowi gwoli niej sposobem na zatrzymanie partnera. U mężczyzn jest to wprawdzie droga na pozbycie się swoich lęków.

Leczenie seksoholizmu Kraków zakłada się oczywiście z abstynencji. To wstępny krok, jaki jest podstawą udanej terapii – a obecna będzie długotrwała i żmudna. Dopiero po pierwszych symptomach odstawienia i oswojeniu się z brakiem stymulacji fizycznej, można zacząć przybyć do momentu, sytuacji, emocji, jakich nie chcemy odczuwać czy mieć także dlatego staramy się rekompensować to sobie seksem.Często też trauma, jakiej raczymy się pozbyć, ma własne źródło w wydarzeniach z dzieciństwa, o których możemy nie mieć jak np. wykorzystywanie seksualne. Pamiętajmy, że istniejąc w układzie z kobietą uzależnioną, i powinniśmy skorzystać z pomoce specjalisty!