System centralnego odkurzania

granulatoryGranulatory - Suszarnie - Chłodnice / GRUPA WOLFF

Nowoczesne odkurzacze to urządzenia, które bardzo ułatwiają nam sprzątanie, znosząc konieczność ręcznego czyszczenia podłóg i dywanów. Wciąż jednak odkurzanie jest pracą męczącą i nielubianą – głównie z powodu konieczności przemieszczania się z ciężkim odkurzaczem, przenoszenia go z jednego pomieszczenia do drugiego, a często również wnoszenia na górę po schodach. Jak temu zaradzić? Rozwiązaniem wręcz idealnym może okazać się odkurzacz centralny.

Centralne odkurzanie uwalnia nas od przenoszenia z miejsca na miejsce ciężkiego urządzenia – jednostka centralna, zasysająca powietrze, jest bowiem usytuowana na stałe w jednym miejscu, najczęściej w piwnicy, bądź też garażu. Aby odkurzyć dane pomieszczenie, wystarczy podłączyć rurę ssącą do znajdującego się w ścianie gniazdka. Gniazdka te są zakończeniami biegnących w ścianach i podłogach połączonych z jednostką centralną rur, które to montowane są jeszcze podczas budowy domu. Czyż nie jest to niesamowite ułatwienie pracy przy porządkach domowych? Nie sposób również nie docenić, jak cichy jest ten sposób odkurzania – nie musimy więc już obawiać się, czy nie zbudzimy śpiącego dziecka lub nie przeszkodzimy któremuś z domowników w pracy.
Jednostka centralna tego typu odkurzacza posiada bardzo duży, kilkudziesięciolitrowy zbiornik na kurz i inne nieczystości. Nie trudno więc wywnioskować, iż jego oczyszczanie nie jest konieczne często. Wystarczy bowiem opróżnić taki pojemnik raz na kilka miesięcy, co jest kolejnym udogodnieniem i argumentem przemawiającym na korzyść odkurzania centralnego – któż z nas lubi się bowiem szarpać i męczyć z wymianą niewielkiego worka w tradycyjnym odkurzaczu?
Jeżeli zależy nam na ułatwieniu sobie pracy i komforcie – odkurzacz centralny jest z całą pewnością godnym uwagi rozwiązaniem.