Systemy odpylania

Każda hala produkcyjna generuje niezliczone liczby pyłów, kurzu również drugich mikroskopijnych zanieczyszczeń. Istnieje wówczas niezwykle duże dla ludzi, zwłaszcza gdyby są nieświadomi zagrożenia, jakie ich zawiera. Praca przez 8 godzin w takich warunkach że w wynikach iść do odpowiednich chorób zwłaszcza górnych dróg oddechowych.

http://erp.polkas.pl/comarch-erp-optima/comarch-erp-optima-place-i-kadry/

 

Ilość dopuszczalnego zapylenia
W kontaktu z ostatnim wszelkie przedsiębiorstwo mające się masową produkcją powinno być systemy odpylające. Ilość dopuszczalnego zapylenia regulują przepisy BHP. Pomimo takich regulacji, wciąż nagminnie nie są one przechowywane, a ludzie pracują w niebezpiecznych warunkach. Łączą się na takie warunki ze powodu na obawy przed utratą pracy. Przy prac m.in. mebli, zapylenie spowodowane obróbką płyty wiórowej stanowi wysoce niebezpieczne, ponieważ poza mikroskopijnymi zanieczyszczeniami występują tam i substancje niebezpieczne dla swego układu. Choroby, które tworzy spędzanie w nadmiernym zapyleniu, są bardzo niebezpieczne w leczeniu również utrudniają funkcjonowanie. Proszę wyobrazić sobie osobę, która pali jednego papierosa raz na 8 godzin, a następnie osobę, która stoi przez 8 godzin w zapylonym pomieszczeniu. Czyje płuca są w krótszym stanie Czy tylko palenie zabija?
Montaż systemu odpylania
Dedusting poland, czyli polskie spółki mające się montażem systemów odpylających mają oddziały w każdym większym mieście. Że sposoby te jeszcze nie są często wykorzystywane w fabrykach i magazynach, co stanowi sprzeczne z założeniem.
Czy tak warto ryzykować zdrowie naszych pracowników, którzy bardzo pracują, aby utrzymać nasze rodziny, dzieci, domy? Czy warto narażać się na wielkie kary finansowe, które stawiane są za nieprzestrzeganie przepisów BHP? Przecież nie warto koszt montażu systemów odpylających, nie jest aż tak silny, aby rekompensował w pewien sposób utratę wysoko wymienionych wartości. Jest wówczas inwestycja tak naprawdę jednorazowa, która przyniesie korzyści zarówno pracodawcy, kiedy również pracownikom.