Sztuczne zaplodnienie zwierzat

Chęć założenia rodziny często odnosi się nie ale z podjęciem decyzji o małżeństwie, ale a z chęcią bycia dzieci, czyli powiększenia rodziny. Niestety, w wielu przykładach z innych przyczyn objawia się to uciążliwe i należy podjąć działanie lub zdecydować się na sztuczne zapłodnienie.

Przyczyn podejmowania przez pary metody in vitro jest rzeczywiście wiele. Pewno toż stanowić np. niedrożność jajowodów, kłopoty z wywołaniem owulacji u osoby albo dość proste parametry męskiego nasienia. Czasem oraz, mimo wielu badań, wyraża się, że lekarze nie są w stanie określić przyczyny niepłodności a tymże jednym zastosować odpowiednich metod jej przyjmowania. Kiedy nowe formy zapłodnienia zawiodą, pary przyjmują się głównie na zapłodnienie sztuczne, czy takie, które realizuje się poza układem rodnym kobiety. Polega ono na połączeniu, w warunkach laboratoryjnych, plemnika oraz komórki jajowej. Z obecnego gatunku rozwiązania często więc mają pary heteroseksualne, którym, mimo wielu starań, nie udało się doprowadzić do normalnego zapłodnienia. Technologia ta powoduje jeszcze wiele kontrowersji, a dla wielu par pragnących mieć potomstwo jest oryginalnym wyjściem.

Warto również wspomnieć, że zarządzając się na taką metodę należy ustalić lub będziemy przyjmować z nasienia naszego przyjaciela czy nasienia dawcy. Często stan zdrowia partnera wyklucza tę podstawową możliwość. Pierwsza randka u lekarza związana jest ze szczegółową ankietą medyczną, na jej sprawdzania odpowiadają oboje partnerzy. Jeżeli leczenie podejmowało się wcześniej, należy też przynieść ze sobą wszą dokumentację medyczną. Lekarz zazwyczaj bada kobietę dzięki USG, a ponadto zleca jej szereg innych badań. I mężczyzna pragnie brać zbadane nasienie, gra tym sprawia skierowanie do nowego specjalisty np. urologa. Kolejna wizyta przynosi ocenę wyników poprzednich badań i wybór konkretnej metody zapłodnienia. Często wyrażają się potrzebne jeszcze inne dodatkowe badania, jak np. wirusologiczne, którym poddani zostają oboje partnerzy. Następnie kończy się przygotowanie do zapłodnienia, czyli stymulacja hormonalna kobiety. Następny ruch to pobranie zarówno nasienia mężczyzny, jak i instytucji jajowych kobiety. W laboratorium specjaliści dokonują połączenia komórek z plemnikami. Dzięki temu pochodzą zarodki, które później za pomocą odpowiedniego cewnika orientuje się do grona kobiety. Po około dwóch tygodniach należy zgłosić się na pytanie.