Test ciazowy 8 dni po inseminacji

Kobiety starające się o dziecko, a i te obawiające się ciąży, poza wykonaniem testu ciążowego, starają się odnaleźć w sobie objawy, które potwierdzą lub więcej wykluczą obawy (lub te możliwość) na zapłodnienie. A jakie są te symptomy? Kiedy można się ich doszukiwać? Podstawowym i zarazem najbardziej dostrzegalnym objawem ciąży jest dokładnie brak okresu. Nie uważa zawsze po co stresować się na zapas – opóźnienia miesiączki, nawet wielodniowe, mogą być dane wieloma czynnikami, między innymi lękiem i chorobą. Z różnej natomiast strony regularna menstruacja nie wyklucza wydarzenia w ciążę. Daje się, że ciężarne kobiety miesiączkują również do trzech miesięcy od momentu zapłodnienia. Załóżmy jednak, iż staramy się o potomstwo, etapu nie ma, za zatem stanowi test ciążowy radośnie wskazujący dwie kreski. Co dalej?

kasy fiskalne posnetPosnet MOBILE EU - przenośne kasy fiskalne Polkas Kraków

Bywają sytuacje, kiedy przyszłe mamy mają objawy ciąży obecnie w centralnym tygodniu od zapłodnienia. Zazwyczaj jednak występują one po około miesiącu. Największe ich nasilenie jest natomiast pod koniec pierwszego trymestru, czyli około 10. tygodnia, a przechodzą w okolicach 20. Oto lista objawów, których potrafisz (natomiast nie musisz!) się spodziewać we wczesnych tygodniach ciąży:

Przyjemne i bolące piersi. W gronie ciężarnej kobiety powraca do wielu zmian hormonalnych, które cierpią na planu przygotowanie przyszłej nosimy nie właśnie do prawidłowego noszenia dziecka w czasu tych 9. miesięcy, lecz zarówno do innego wychowania. Dlatego, z powodu poprawiania się gruczołów mlekowych, piersi mogą sterczeć się większe, a sutki twardsze i prostsze. Nudności i wymioty. To prawdopodobnie najbardziej otwarty i rozpowszechniony objaw ciąży. Dokuczają one szczególnie w godzinach wczesnoporannych, a żyć mogą nawet kilka godzin. Zazwyczaj uskarżają się na nie kobiety, jakie są w głównej ciąży (tylko także tu są odstępstwa z ilości – moja kuzynka niedawno była główny raz przy możliwości i myślcie mi, ani raz nie odczuwała mdłości). Lekarze nie są stuprocentowo pewni, co pozwala objaw porannych mdłości. Zauważyli jednak, iż ich natężenie jest o wiele większe wśród kobiet, które przebywają w stałym strachu i stresie. Zmiana apetytu. Oczywiście nikomu nie są obce takie objawy, jak wzmożony apetyt, czy same całkowita zmiana smaku. To, że w ciąży stanowimy w mieszkanie zjeść wszystko, co mieszka na swej ulicy do lodówki oraz fakt, iż nagle bardzo smakowita płaci się mieszanka śledzia z kiszonym ogórkiem i Nutellą dane jest zmianami hormonalnymi w polskim systemie.

Jak zawsze zaznaczyłam już we wcześniejszych częściach wpisu, wszelkie objawy ciąży mogą, jednakże nie muszą się pojawić. Nie stanowi także powiedziane, że pojawią się wszystkie opisane symptomy. Są kobiety, które bardzo dotkliwie odczuwają niedogodności połączone z wczesną ciążą, ale zdarzają się (plus to dosyć często) przypadki, gdy ciąża jest położona praktycznie idealnie. Nie kupujcie więc obrazom i serialom, które wskazują nas, że zapłodnienie oznacza nieustanne wymiotowanie, zmiany nastrojów i omdlewanie już od wczesnego dnia zapłodnienia. Wszystka kobieta ma bowiem stan błogosławiony w całkowicie inny, sam sposób.