Uziemienie schemat

Uziemienia elektrostatyczne są szalenie ważnym punktem w sektorze i transporcie łatwopalnych gazów także wyjątkowych substancji, jak ciecze czy proszki. Kiedy ładunek elektrostatyczny odkłada się w otoczeniu łatwopalnych materiałów, powstają zagrożenia.

Rokrocznie w wszelkiej Europie przylega do ponad 400 wypadków spowodowanych dokładnie tymi działaniami. Zapłony, pożary, a nawet początki to doskonale realne niebezpieczeństwo, którego osobę ma każdy zdrowo myślący pracownik i przedsiębiorca w sfery.

Tutaj z uwagą przychodzą nam mechanizmy i sposoby uziemień elektrostatycznych. Ich postępowanie w zasadzie ogranicza się do połączenia zagrożonych elementów niskooporowym przewodem do momentu uziemienia przy pomocy odpowiedniego zacisku. Na rynku istnieje ogromna liczba ich sposobów - kleszczowe, przykręcane śrubami, montowane w samej obudowie pojemnika. Bardziej zaawansowane systemy umożliwiają też na monitorowanie uziemienia w okresie rzeczywistym. W zestawieniu z pozostałymi urządzeniami mogą nie doprowadzać do dozowania produktu czy pracy nad nim w wypadku zaistnienia kłopotów z uziemieniem. Niektóre metody fizycznie blokują taką oferta, zamykając zawór czy wlew, co jest cenne w sukcesie awarii współpracujących urządzeń lub prób obejścia zabezpieczeń. Tego standardu rozwiązania często zwraca się przy cysternach kolejowych i drogowych.

Dość częstym problemem stosowania zacisków na urządzeniach pracujących z lakierami, farbami, rozpuszczalnikami czy żywicami jest zły do wszelkiego ograniczenia proces zakładania się powierzchni materiałem. Pewno wtedy zrobić warstwę izolującą uziemienie elektrostatyczne "electrostatic earthing", częściowo bądź całkowicie negując jego skuteczność. Działa toż nie tylko urządzeń, ale też pojemników i zbiorników przeznaczonych do przechowywania w/w materiałów.