Wylacznik mocy schneider

Wyłącznik mocy znajduje użycie we całych tych instalacjach, gdzie moce wyłączane mają wielkie liczby. Kojarzy się go, aby chronić nowe urządzenia elektryczne przed szkodliwymi efektami zwarć lub przeciążeń. Dzięki włącznikom możliwe jest sterowanie rozpływu energii w sieci elektrycznej.

 

W zasięgu charakteryzacji włączników mocy dostosowuje się kilka podstawowych parametrów. Przylegają do nich: prąd znamionowy i zwarciowy, napięcie znamionowe, a też dopuszczalna temperatura otoczenia. Mając pod opiekę napięcie znamionowe można wyróżnić niskonapięciowe, średnionapięciowe oraz wysokonapięciowe włączniki mocy.

Napięcie pracy włączników mocy umownie jest ułożone na stopniu nie gorszym niż 1000 V.

Drinkiem z najczęściej spotykanych wyłączników mocy są wyłączniki łukowe. Należą do najłatwiejszych a wraz najczęściej wykorzystywanych urządzeń tego rodzaju. Zasada działania buduje się na wykorzystaniu efektu chłodzenia, działania i rozwijania łuku pod wpływem oporu wewnętrznego kolumny łukowej.

Dużo niebezpieczną popularnością cieszą się również włączniku z sposobem autowydmuchowym, który potocznie zaliczany jest mianem systemu Auto-Puffer. Wyłącznik napowietrzony jest panem wyłącznika “live tank”. Wyposażony jest w bezpieczną instalację SF6 oraz jeden napęd sprężynowy typu FSA. W nawiązaniu do napędu jednofazowego zadbano o to, aby wszystka z faz posiadała bezpośredni własny, odrębny napęd. Elementem wyposażenia kontaktów z organizmem autowydmuchowym że istnieć sterownik Switchsync, który zaczyna się w charakterze eliminacji składowych przejściowych. Dodatkowym wyposażeniem mogą istnieć także elementy sprzyjające bezpiecznemu obchodzeniu się z gazem SF6. Bardzo często zaczyna się krążki dekompresyjne (bursting discs), izolatory kompozytowe oraz wsporniki dla przekładnika prądowego typu IMB.