Zaburzenia psychiczne i zachowania spowodowane uzywaniem srodkow substancji psychoaktywnych

Zaburzenia psychiczne mogą działać osoby w dowolnym wieku. Lekarze alarmują, że jest na nie prawie 20 procent dzieci w wieku szkolnym. Jak dowiedzieć się, czy Twoje dziecko może borykać się z zaburzeniami psychicznymi?

Przede każdym musisz umieć, że każde zaburzenia u dzieci mogą objawić się w dalekim wieku. Jedne częściej pojawiają się w stopniu wczesnego dzieciństwa, inne są właściwe dla wieku przedszkolnego, natomiast zupełnie inne zaburzenia wydają się tylko w sezonie szkolnym. Nieprawidłowości rozwojowe są bardzo dynamicznie, natomiast ich objawy zmieniają się wraz wiekiem.

Bardzo przykre są zaburzenia lękowe, które przejawiają się w trzech sferach. Ważna spośród nich to grupa subiektywnych przeżyć, która dotyczy tego, co dziecko jest w swoim umyśle. Drugą sferę stanowi sfera somatyczna, która sprowadza się do tego, co dziecko popada w swoim ciele. Do objawów somatycznych określane są różnego sposobie bóle (np. brzucha lub głowy), a nawet torsje i omdlenia. Dziecko może świadczyć także niechęć do gryzienia i zlewać się w nocy. Ostatnia sfera dotyczy zachowań dziecka oraz wiąże się z niepokojącym zachowaniem. Dziecko może zapomnieć zapoznawać się ze prostymi rówieśnikami i trwać się bardziej wycofane.

Kiedy należy udać się z dzieckiem do psychiatry? Powodem do walki specjalisty jest każde zachowanie dziecka, które odbiega od normy. Nasz psychiatra młodzi w Krakowie porusza się dziećmi, za których kolej w użyciu odpowiada choroba. Dzięki sprawdzeniu w kariery z dziećmi oraz ogromnej dawki empatii konsultacje u naszego specjalisty nie będą stresujące dla Twojej pociechy. Dzięki wdrożeniu najnowszych form w kreacji z dziećmi nasz psychiatra młodzi nie tylko zdiagnozuje problem, jak i dokona wszelkich starań, by już go rozwiązać, oddając dziecku zabawa z dzieciństwa.