Zalety posiada szatkownicy elektrycznej

Bezpowrotnie minęły czasy, kiedy szatkowanie kapusty np. w celu zakiszenia odbywało się przy pomocy noża. Następną wersję znacznie już ulepszoną stanowiła szatkownica ręczna. Obecnie do poszatkowania większej ilości kapusty używana jest szatkownica do kapusty elektryczna. Jest to bardzo uniwersalny przyrząd, którego podstawową funkcją jest szatkowanie kapusty, lecz po zastosowaniu dodatkowego wyposażenia może pełnić inne role np. stać się krajalnicą, czy tarką.

Szatkownica do kapusty elektryczna może znaleźć zastosowanie zarówno w zakładach żywienia zbiorowego, restauracjach, jak również gospodarstwach domowych. Tym bardziej, że z każdym rokiem wzrasta świadomość narodowa dotycząca zdrowego odżywiania. Coraz więcej osób decyduje się stosować dietę wegetariańską nie tylko z pobudek etycznych, ale również zdrowotnych.
W dobie, kiedy spożywamy dużo warzyw i owoców niezbędna jest odpowiednia szatkownica. Zostało udowodnione naukowo, że im kraj bogatszy, tym spożywa się w nim mniej mięsa, a więcej zdrowych produktów, takich jak kapusta, oraz inne warzywa i owoce. Produkty te są bogate w w szereg witamin, jak witamina A, C, B. E. Jak również w błonnik, który przyspiesza przemianę materii, co wpływa na zmniejszenie wagi ciała, a więc sprzyja odchudzaniu. Poza tym warzywa należą do najmniej kalorycznych produktów żywnościowych, co oznacza, że nawet odchudzające się osoby mogą pozwolić sobie na zjedzenie warzywnego posiłku do syta. Szatkownica pozwala w szybkim tempie przygotować nawet duże ilości tego warzywa np. w przypadku planowanego kiszenia kapusty. Taka maszyna zapewnia krajankę z kapusty bardzo ładnie, jednolicie wyglądającą, co stanowi wysoką jakość produktu. Szatkownica do kapusty elektryczna zbudowana jest z metalowego korpusu, silnika, przekładni pasowej, która napędza wał. Na wale umieszczona jest tarcza robocza, która jest wyposażona w pięć noży o spiralnej krawędzi cięcia. To wszystko zapewnia stały, optymalny kąt cięcia. Nad tarczą umieszczony jest kosz zasypowy. A pod tarczą umieszczona jest rynna, po której zsuwa się poszatkowana kapusta. Poza tym szatkownica odznacza się wysoką trwałością, gdyż wykonana jest w całości ze stali nierdzewnej. Jest prosta w obsłudze i na dodatek można ją dostosować do swoich potrzeb poprzez liczne dostępne wyposażenie dodatkowe.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl