Zmiana rolki w kasie fiskalnej bingo

Z kasą fiskalną posnet bingo spotykamy się w wielu miejscach. Niestety są to teraz tylko sklepy spożywcze, czy markety. Coraz częściej spotykamy kasę w pomieszczeniach usługowych, lub nawet taksówkach. Również kiedy kupujemy przez Internet, do zamawianego produktu powinien stanowić dany dowód sprzedaży w strony paragonu. Stanowi toż technologia płacenia się przed organami podatkowymi. Kopie paragonów są dowodami na kontynuowanie działalności.

 

Jednak co liczy zrobić przedsiębiorca, kiedy kasa fiskalna odmówi mu posłuszeństwa? Lub pewnie on nadal sprzedawać? Dużo o tym pomyśleć, zanim zdarzy się coś takiego. Idealnym rozwiązaniem będzie rezerwowa kasa rejestrująca. Można spośród niej wziąć, gdy kasa decydująca się popsuje. Co fakt nie trzeba jej korzystać, ale zrobi ona, że nadal będziemy mogli obsługiwać klientów.
Odpowiednie przepisy bowiem mówią o tym, że podatnik ma obowiązek ewidencjonować zakupy i kwoty podatku należnego przy zastosowaniu rezerwowej kasy rejestrującej. Gorzej jest natomiast, jeśli takiej kasy nie posiadamy. Co prowadzi prawo, otóż – w sukcesu gdy ewidencjonowanie obrotu i stawek podatku należnego przy użyciu rezerwowej kasy rejestrującej jest niemożliwe, podatnik nie może pracować sprzedaży. Lepiej zatem kasę taką posiadać. Czy możemy ją zawsze podłączyć i na niej wytwarzać No nie…Podczas zmiany takiej kasy, powinien sprzedawca, a raczej właściciel powiadomić o tym Tytuł Skarbowy. Musi zdać dokument o awarii sprzętu, a oraz
wiadomość o zastąpieniu zepsutego sprzętu rezerwowym. Oczywiście rezerwowa kasa rejestrująca musi uważać się tam, gdzie zakładana jest sprzedaż.

A ale nie musimy posiadać kasy zastępczej, rezerwowej. I co więc Trzeba niestety zaprzestać sprzedaży. Należy powiadomić serwis naprawiający kasy fiskalne o takiej awarii, a jeszcze organy podatkowe o zaprzestaniu ewidencji aż do momentu naprawy kasy fiskalnej. I najważniejsze – trzeba poinformować klientów o luce w sprzedaży. Niezastosowanie się do tego przepisu, grozi wysokimi karami pieniężnymi.
Niestety jest więc więc sytuacja komfortowa, wręcz przeciwnie, może oznaczać dla nas wielkie kłopoty. Może to warto przemyśleć nad taką kasą rezerwową także uznawać ją jednak pod ręką. Łatwiej powiadomić urząd, że chorujemy na kolejną kasę, niż wyglądać na odbudowę naszej. Czasem bije ta utrata zysków w nas, ale daleko w przyzwyczajonych do nas klientów.